“Zübeyde, Analar ve Oğullar” Filminden Yeni Fragman!

“Zübeyde, Analar ve Oğullar” Filminden Yeni Fragman!

Eylül 17, 2023

34 Okunma

Zübeyde Hanım ile Mustafa Kemal Atatrük’ün ilişkisi etrafında şekillenen “Zübeyde, Analar ve Oğullar” filminden yeni bir fragman geldi!13 Ekim’de vizyona girecek olan “Zübeyde, Analar ve Oğullar” filminden yeni bir fragman paylaşıldı. Doç. Dr. Furkan Kaya, tarihçi Ethem Koca ve Tarih TV Baş Editörü Suat Kozluklu ile Prof. Dr. Necmi Ülker’in senaryo sürecine danışmanlık yaptığı film için b...

Zübeyde Hanım ile Mustafa Kemal Atatrük’ün ilişkisi etrafında şekillenen “Zübeyde, Analar ve Oğullar” filminden yeni bir fragman geldi!

13 Ekim’de vizyona girecek olan “Zübeyde, Analar ve Oğullar” filminden yeni bir fragman paylaşıldı. Doç. Dr. Furkan Kaya, tarihçi Ethem Koca ve Tarih TV Baş Editörü Suat Kozluklu ile Prof. Dr. Necmi Ülker’in senaryo sürecine danışmanlık yaptığı film için bilgiler Zeynep Güngör tarafından derlendi. Filmin senaryosu İlber Tekinsoy tarafından kaleme alınırken filmin yönetmenliğini ise Cenk Yaz üstlendi.

Aslıhan Güner Kılıç’ın Zübeyde Hanım’ı, Alican Yücesoy’un da Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırdığı filmin kadrosunda Wilma Elles, Emre Kınay, Turgay Tanülkü, Makbule Sitare Akbaş, Devrim Nas ve Ulviye Karaca gibi isimler yer alıyor.

“Zübeyde, Analar ve Oğullar” filminin konusu ne?

Film, Zübeyde Hanım’ın (Aslıhan Güner Kılıç) oğlu Mustafa Kemal ile olan ilişkisi ve Mustafa Kemal’in (Alican Yücesoy) bir direnişin lideri olma yolunda ilerlerken gösterdiği dirayeti anlatıyor.

Kaynak: Box Office Türkiye

Yorum Alanı