“Yüzüklerin Efendisi” Türkiye’de Tekrar Vizyona Giriyor!

“Yüzüklerin Efendisi” Türkiye’de Tekrar Vizyona Giriyor!

Eylül 13, 2023

11 Okunma

Paribu Cineverse, “Yüzüklerin Efendisi” (The Lord of the Rings) üçlemesini tekrar sinemalara konuk edecek!Unutulmaz “Yüzüklerin Efendisi” (The Lord of the Rings) üçlemesi tekrar vizyona giriyor. Paribu Cineverse, 22 Eylül Cuma günü filmleri sinemalarında ağırlamaya başlayacak. Haber, seriyi sinemada izleme fırsatını yakalayamamış veya da yeniden bu deneyimi yaşamak isteyenler için oldukça b...

Paribu Cineverse, “Yüzüklerin Efendisi” (The Lord of the Rings) üçlemesini tekrar sinemalara konuk edecek!

Unutulmaz “Yüzüklerin Efendisi” (The Lord of the Rings) üçlemesi tekrar vizyona giriyor. Paribu Cineverse, 22 Eylül Cuma günü filmleri sinemalarında ağırlamaya başlayacak. Haber, seriyi sinemada izleme fırsatını yakalayamamış veya da yeniden bu deneyimi yaşamak isteyenler için oldukça büyük heyecan yarattı.

Paribu Cineverse, “Yüzüklerin Efendisi” bilet fiyatları ne olacak?

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği / Normal: 50 TL – IMAX: 100 TL

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule / Normal: 50 TL – IMAX: 100 TL

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü / Normal: 50 TL – IMAX: 100 TL

“Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği” filminin konusu ne?

Çok eski çağlarda Elf demircileri, güç yüzüklerini sihirli ustalıklarıyla yapmış ve Karanlıkların Efendisi Sauron, bu yüzükleri işleyip kendi gücüyle doldurmuştur. Daha sonra kendisinden çalınan, diğer tüm yüzüklere hükmeden, Tek Yüzüğü bütün gücüyle tüm Orta Dünya’da aramasına rağmen bulamamıştır. Yüzük, Shire Bölgesi’nde yaşayan Frodo Baggins adlı bir hobbitte bulunmaktadır. Ancak çok büyük bir güce sahip bu yüzüğü yok etmek gerekmektedir. Frodo ve arkadaşları, diğer ırklardan gelen arkadaşlarıyla birlikte yüzük kardeşliğini oluşturur ve hepsi bu yolculukta büyücü Gri Gandalf’ı izler.

“Yüzüklerin Efendisi: İki Kule” filminin konusu ne?

İki kule, Emyn Muil tepelerinde başlar. Yollarını kaybetmiş Hobbitler Frodo ve Sam, esrarengiz Gollum’un kendilerini takip ettiğini farkederler ve onu kıskıvrak yakalarlar. Bir zamanlar bir Hobbit olan ve beş yüz yıl sahip olduğu Yüzük tarafından bozulup bir yaratığa dönüştürülen Gollum, kendisini serbest bırakmaları karşılığında, Hobbitleri Mordor’un Kara Kapıları’na götürmeye söz verir. Sam, bu yeni yol arkadaşına güvenmemektedir. Frodo ise bir zamanlar kendisi gibi bu yüzüğü taşıyan Gollum’a acımaktadır. Frodo başka şansı kalmadığı için Gollum’u izler.

“Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü” filminin konusu ne?

Aragorn, kendi ırkının çağrısına cevap vererek, Orta Dünya’nın bütün kaderi onun elindeyken doğumuyla birlikte ona verilen gücünü kullanabilecek midir? Karanlığın bütün güçleri son savaş için bir araya gelirken Gandalf, Gondor’un yaralı ordusunu toparlamak için hazırlıklara başlar. Gandalf’a gereken destek Rohan Kralı Theoden’den gelir. Thoden, tarihin bu en büyük savaşı için tüm savaşçılarını seferber eder. İçlerinde saklanan Eowyn ve Merry ile birlikte insanlar, tüm cesaretlerine ve ırklarına olan sonsuz bağlılıklarına rağmen Gondor’u kuşatan düşmanların karşısında güçsüzdür. Çok büyük kayıplar vereceklerini bilseler de insanlar Sauron’un dikkatini başka yöne çekerek Yüzük Taşıyıcısı’nın yolculuğunu tamamlamasını sağlamak için hayatlarının en zor savaşında birbirlerine kenetlenirler.a

Yorum Alanı