Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (18 Kasım 2022)

Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta! (18 Kasım 2022)

Kasım 18, 2022

77 Okunma

Bu hafta 3’ü yerli 5 film vizyona giriyor.Aralarında Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult ve Ralph Fiennes'ın başrollerini paylaştığı

Bu hafta 3’ü yerli 5 film vizyona giriyor.

Aralarında Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult ve Ralph Fiennes’ın başrollerini paylaştığı “The Menu” ve genç yaşta kaybettiğimiz müzisyen Barış Akarsu’nun hayatını anlatan “Barış Akarsu ‘Merhaba'” da var.

 

Barış Akarsu “Merhaba”

Süre: 115dk

Tür: Dram, Müzikal

Yönetmen: Mert Dikmen

Oyuncular: İsmail Ege Şaşmaz, Hüseyin Avni Danyal, Almila Ada

2004 yılında “Akademi Türkiye” adlı şarkı yarışmasıyla ismini duyuran, film çekimleri için gittiği Bodrum’da geçirdiği trafik kazası sebebiyle hayatını kaybeden, Türk rock müzisyeni ve oyuncu Barış Akarsu’nun hayat hikayesini konu almaktadır.

 

Müjdemi İsterim

Süre: 104dk

Tür: Komedi

Yönetmen: Ömer Faruk Yardımcı

Oyuncular: Ahmet Kural, Ecem Erkek, Mehmet Özgür

Bulut, nişanından bir gece önce Müjde’nin çalıştığı gece kulübüne gider ve burada hamile olduğunu iddia eden eski aşkına denk gelir. Leyla’dan ayrılmazsa gazetecilere her şeyi anlatacağını ve birçok skandala sebebiyet vereceğini söyler. İki durum arasında kalan Bulut, nişandan bir nevi kaçmaya karar verir. Müjde’yle nişanda işlenen bir cinayet sebebiyle de polisin kendilerini takip ettiğini öğrenirler. Hayatlarının normale dönmesi için ise kendilerinden habersiz işlenen bu cinayeti çözmeleri gerekir ve olayın iç yüzünü öğrendikçe her şey daha da karmaşıklaşır.

Tim, Tim, Timsah (Lyle, Lyle, Crocodile)

Süre: 106dk

Tür: Aile, Komedi, Müzikal

Yönetmen: Josh Gordon , Will Speck

Oyuncular: Javier Bardem, Constance Wu, Shawn Mendes

Primm ailesi New York City’e taşınınca, küçük oğulları Josh yeni okuluna ve arkadaşlarına adapte olmakta zorlanır. Bu durum Josh’ın şarkı söyleyen; banyo yapmaya, havyara ve güzel müziğe bayılan Timsah Tim’i tavan arasında keşfetmesiyle değişir. Bu ikili hemen arkadaş olur ama kötü komşuları Mr. Grumps Tim’in varlığını tehlikeye sokar. Şimdi Primm ailesi ve Tim’in karizmatik sahibi Hector P. Valenti, dünyaya aslında ailelerin hiç beklenmedik yerlerden bir araya gelebileceğini ve şarkı söyleyen iyi huylu bir timsahın gayet normal olduğunu göstermelidir.

The Menu

Süre: 106dk

Tür: Gerilim, Komedi, Korku

Yönetmen: Mark Mylod

Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, Ralph Fiennes

Genç bir çift, şefinin bazı şok edici sürprizlerle dolu zengin bir menü hazırladığı seçkin bir restoranda yemek yemek için uzak bir adaya gider.

Sabırsızlık Zamanı

Süre: 93dk

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Aydın Orak

Oyuncular: Mirza Zarg, Mirhat Zarg, Pelin Batu

Sabırsızlık Zamanı, Diyarbakır’ın yakıcı yaz sıcağı altında yoksul bir kenar mahallede yaşayan iki kardeşin mahallelerinin hemen yanındaki lüks sitenin duvarını aşıp havuzuna girme mücadelesini konu alır. Okulda karşılarına çıkan havuz problemleriyle başı dertte olan bu iki kardeş için, havuz gerçek yaşamlarında da bir takıntı haline geliyordur. Denkleştirdikleri parayla plastik havuz alıp içene girmeleri onları tatmin etmez. “Neden zenginler gerçek havuza giriyor da biz sahte havuza giriyoruz?” sorusu önünü alamadıkları bir hırsa dönüşür.

Yorum Alanı