“The Penguin” ve “The Mandalorian” Dizileri de Senaristler Grevinden Etkilendi

“The Penguin” ve “The Mandalorian” Dizileri de Senaristler Grevinden Etkilendi

Mayıs 18, 2023

101 Okunma

Senaristlerin grevinden etkilenen diziler arasına her geçen gün yenileri ekleniyor...

Matt Reeves’in “The Batman” filmiyle aynı evrende geçen ve Colin Farrell’ın Penguin rolüne döneceği Max dizisi “The Penguin”in çekimleri, Amerikan Yazarlar Birliği’nin (WGA) 2 Mayıs’ta başlayan grevi nedeniyle durduruldu.

Dizinin yazarları setin durmasını DC Evreni’ne gönderme yapan ve Batman ile Penguin arasındaki düşmanlığı vurgulayan esprili paylaşımlarla duyurdular. Senarist Ryan Kennedy, greve destek veren fotoğrafını Twitter’da şu açıklamayla paylaştı:

Batman: 1941’den beri Penguen’i kapatmaya çalışıyor

WGA East: bir günde halleder

The Batman: trying to shut The Penguin down since 1941

The @WGAEast: manages it in one day#WGAstrong #UnionStrong https://t.co/29b6bdOKfG

— Ryan Kennedy (@TheRyanK) May 16, 2023

Diğer yandan sevilen Star Wars dizisi “The Mandalorian”ın dördüncü sezonu da grev nedeniyle sekteye uğrayan diziler listesine katılacak gibi görünüyor. Deadline’ın kaynaklarına göre Disney+ dizisinin, Disney veya Lucasfilm tarafından henüz resmi olarak duyurulmamış olan dördüncü sezonunun yapımına başlanması bekleniyordu.

Bu yılın başlarında dizinin yaratıcısı Jon Favreau, dördüncü sezonun senaryolarının tamamlandığını açıklamıştı. Başlangıçta, yeni bölümlerin çekimlerine Eylül ayında başlamayı planlıyordu. Her ne kadar senaryo tamamlanmış ve çekimlerin başlamasına daha 4 ay süre olsa da grev nedeniyle tüm ön hazırlık süreci ileri bir tarihe atılıyor.

Bu aşamada prodüksiyonun başlamasını geciktirmek, sette ya da hazırlık aşamasında yazar bulunmaması nedeniyle yaşanacak aksaklıkların neden olabileceği duraksamalara kıyasla ekonomik açıdan da daha rahat bir ilerleyiş sağlayacaktır.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER