The Electric State: Millie Bobby Brown Başrollü Bilim Kurgu Filminin Çekimleri Tamamlandı

The Electric State: Millie Bobby Brown Başrollü Bilim Kurgu Filminin Çekimleri Tamamlandı

Şubat 14, 2023

94 Okunma

Russo Kardeşlerin yönettiği filmde Chris Pratt, Stanley Tucci, Anthony Mackie gibi isimler de rol alıyor.

Simon Stålenhag’ın 2018 resimli romanından uyarlanan ve yönetmenliğini, Marvel Sinematik Evreni’nin en beğenilen filmlerinden bazılarına ve Netflix’in “The Gray Man” filmine imza atan Joe Russo ve Anthony Russo’nun üstlendiği “The Electric State” adlı Netflix filminin çekimleri tamamlandı.

Başrolünü Millie Bobby Brown’ın üstlendiği bilim kurgu filmi, sarı oyuncak robotu ve tuhaf bir serseri ile Batı Amerika’nın retro-fütürist geçmişinde gezinerek küçük erkek kardeşini arayan öksüz genç bir kadının yolculuğunu anlatıyor. Filmin senaryosunu Christopher Markus ve Stephen McFeely kaleme aldı.

“The Electric State”in göz kamaştırıcı oyuncu kadrosunda Chris Pratt, Ke Huy Quan, Stanley Tucci, Brian Cox, Billy Bob Thornton, Anthony Mackie, Jason Alexander, Martin Klebba, Jenny Slate gibi isimler yer alıyor. Ayrıca Giancarlo Esposito da hikayede kritik bir rolü olan sarı robota sesiyle hayat veriyor.

Russo kardeşler, resimli romanın haklarını Aralık 2017’de satın aldı ancak sinema uyarlamasının geliştirme aşamasına gelmesi yıllar aldı. Filmin çalışmalarına ilk önce Universal Pictures’ta başlandı, ancak mali sınırlamalar nedeniyle anlaşma başarısız oldu. Çeşitli aksiliklere rağmen “The Electric State”, 2022’de resmi olarak Netflix’e geçti. Yaklaşık 200 milyon dolarlık devasa bir bütçesi olan filmin 2024 yılında yayınlanması bekleniyor.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER