Pablo Larrain ve Angelina Jolie’den Maria Callas Biyografisi Geliyor

Pablo Larrain ve Angelina Jolie’den Maria Callas Biyografisi Geliyor

Ağustos 9, 2023

37 Okunma

Şilili yönetmen Pablo Larrain'den yeni bir biyografi filmi için hazırlıklara başladı.

Jacqueline Kennedy biyografisi “Jackie”, Prenses Diana biyografisi “Spencer”ın ardından Pablo Larrain şimdi de Yunan asıllı Amerikalı soprano Maria Callas’ın hayatını beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor.

Başrolünü Angelina Jolie’nin üstleneceği filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı merakla bekleniyordu. Budapest Reporter’ın haberine göre yapım öncesi hazırlıklar Budapeşte’de başladı. Çekimlerin ise Ekim ayında başlaması ve yıl sonuna kadar sürmesi planlanıyor.

“Maria” adlı filmin senaryosunu “Peaky Blinders”ın yaratıcısı Steven Knight kaleme aldı. Film ünlü opera sanatçısının 1970’lerin Paris’indeki yalnızlığının son günlerini merkezine alarak onun hareketli ve trajik öyküsünü anlatacak.

New York’ta bir Yunan göçmeni olan Callas, zamanının en ünlü sopranosu ve Yunan armatör Aristotle Onassis’in uzun süreli metresi oldu. Onassis, Jackie Kennedy ile evlenmek için onu terk ettikten sonra Callas İtalya’ya, ardından Fransa’ya taşındı. İhanetti asla tam olarak atlatamadı ve 52 yaşında kalp krizinden öldü. Onassis’in ilişkileri süresince Callas’a taciz ve şiddet içeren davranışlarda bulunduğu da biliniyor.

Pablo Larrain’in son filmi olan kara komedi “El Conde” bu yıl Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için yarışıyor. Yılın ilerleyen dönemlerinde Netflix’te yayınlanacak olan film, Şilili diktatör Augusto Pinochet’in ölmediği ve bir vampir olarak ölümü arzuladığı bir dünyada geçiyor.

Angelina Jolie ise şu sıralarda yönettiği son filmin post prodüksiyon süreciyle ilgileniyor. “Without Blood” adlı filmin başrolünde Salma Hayek var.

Yorum Alanı