Oscar Adayı Paul Mescal’in Rol Alacağı Gladyatör Devam Filmi Biraz Gecikecek

Oscar Adayı Paul Mescal’in Rol Alacağı Gladyatör Devam Filmi Biraz Gecikecek

Ocak 27, 2023

67 Okunma

Genç yıldızın çalışma takvimi oldukça yoğun...

“Aftersun” filmiyle kariyerinin ilk Oscar adaylığını alan Paul Mescal’in önünde iki büyük film porjesi var. Bunlardan biri Richard Linklater’in yöneteceği ve çekimlerinin 20 yıla yayılacağı “Merrily We Roll Along” filmi diğer ise Ridley Scott’ın yöneteceği “Gladyatör” devam filmi.

Üstünde çalışılmaya, neredeyse ilk filmin hemen ardından başlanan Gladyatör 2 projesi son yıllarda hızlandı. İlk filmde Joaquin Phoenix tarafından canlandırılan Commodus karaterinin yeğeni, Connie Nielsen’in Lucille karaterinin oğlu olan Lucius’un etrafında gelişecek olan filmde, Lucius rolü Paul Mescal’e gitti. Ancak aktörün diğer bir projesi filmin çekimlerinde ufak bir gecikmeye neden olacak.

26 yaşındaki oyuncu şu anda Londra’da, Tennnessee Williams’ın “A Streetcar Named Desire” oyunu için Stanley Kowalski rolüyle sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Deadline, aktörün iş takvimi nedeniyle Ridley Scott ve Paramount Pictures’ın çekimleri iki hafta ertelediğini bildiriyor. Bu sayede oyun, 20 Mart’ta başlayacak altı haftalık bir sınırlı çalışma için West End’deki Phoenix Theatre’a taşınabilecek.

Ridley Scott şu sıralarda, Joaquin Phoenix ile bir kez daha bir araya geldiği “Napoleon” filmini bitirmek üzere. Filmin yıl sonunda sinemalarda olması bekleniyor.

Yorum Alanı