Netflix’in Yeni Dizisi “Sıcak Kafa” Ne Zaman Yayınlanacak?

Netflix’in Yeni Dizisi “Sıcak Kafa” Ne Zaman Yayınlanacak?

Ekim 29, 2022

106 Okunma

Netflix Türkiye "Sıcak Kafa"nın ilk görüntülerini ve yayın tarihini paylaştı.

Zihinleri alt üst eden bir gizem, kurallarıbaştan yazılan yeni bir dünya!

Netflix, Mert Baykal imzalı yeni dizisi “Sıcak Kafa”dan ilk görüntüleri paylaştı. Merakla beklenen dizi, 2 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak.

Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan ve iletişim yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgını konu alan dizi, Mert Baykal’ın yaratıcılığında ekrana geliyor. Sekiz bölümden oluşan ve distopik macera türündeki hikâyenin yapımcılığını ise Timur Savcı üstleniyor.

“Sıcak Kafa”nın oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Şevket Çoruh, Hazal Subaşı, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Özgür Emre Yıldırım, Gonca Vuslateri, Zerrin Sümer, Yetkin Dikinciler, Hakan Gerçek, Erdem Akakçe, Barış Yıldız, Arda Anarat, Furkan Kalabalık, Şebnem Hassanisoughi, Cüneyt Uzunlar ve Haluk Bilginer yer alıyor.

Dizinin konusu kısaca şöyle: Konuşmayla bulaşan ve “abuklama” adı verilen bir tür delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, bu hastalıktan gizemli bir şekilde kurtulmuş tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Herkesten gizlediği bu durumun fark edildiğini ve arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Yorum Alanı