Netflix, SAG törenini canlı olarak yayınlayacak

Netflix, SAG törenini canlı olarak yayınlayacak

Ocak 14, 2023

58 Okunma

Akış devi Netflix, en prestijli ödüllere ev sahipliği yapan SAG törenini artık canlı olarak yayınlayacak. İşte detaylar...

Netflix, dün resmi web sitesi ve Twitter hesabından paylaştığı yazıda SAG (Screen Actors Guild) haklarını satın aldığını duyurdu. Yani ödül töreni artık Netflix üzerinde canlı olarak yayınlacak. Tören, 2024 yılından itibaren platformda bu sene ise herkese açık olacak. Peki bu nasıl gerçekleşecek? Haberin detaylarına bakalım.

Netflix, 2023 SAG törenini YouTube hesabından yayınlayacak

Netflix, duyurularda SAG törenini gelecek seneden itibaren canlı olarak yayınlayacağını duyurdu. Akış devi ayrıca bu sene 26 Şubat tarihinde gerçekleşecek etkinliği de resmi YouTube hesabından canlı olarak yayınlayacak. Yani Netflix üyesi olmayan kişiler de töreni YouTube üzerinden izleyebilecek.

The Screen Actors Guild Awards are coming to Netflix!

Starting in 2024, The SAG Awards will stream live on Netflix globally — and you can catch this year’s ceremony, live Feb. 26 on Netflix’s YouTube channel. pic.twitter.com/5WvhgKSIjW

— Netflix (@netflix) January 11, 2023

Netflix, geçtiğimiz yıllarda yaptığı zamlarla ve benzer akış platformlarının artmasıyla birlikte hızla abone kaybı yaşadı. Bunun üzerine şifre verme ile gerçekleşen ekran paylaşımını engellemek için adım attı ve reklamlı aboneliğini duyurdu. Firma, ek olarak eski abonelerini kazanmak için canlı içerik yayınlayacağını ilk olarak geçtiğimiz yıl açıkladı.

Netflix’te en çok izlenen filmler belli oldu!

Netflix’te en çok izlenen filmler belli oldu!

Netflix, 26 Aralık ile 1 Ocak tarihleri aralığında en çok izlenen filmleri açıkladı. Birinci yapım, dikkat çekti.

SAG törenindeki başarıların geçmiş yıllarda Oscar’a önayak olduğu için en prestijli ödüller arasında yer alıyor. Yani bu törende ödül alan bir oyuncunun Oscar’da da ödül alma ihtimali yükseliyor. Öte yandan Screen Actors Guild Awards’ın önce YouTube ardından da Netflix üzerinden yayınlanması, törene büyük miktarda izleyici kitlesi kazandıracak.

Netflix, SAG töreninin bünyelerine geçmesi üzerinde şu sözleri açıkladı:

“SAG Ödülleri, hem yaratıcı topluluk hem de izleyiciler tarafından seviliyor ve artık dünyanın dört bir yanından daha fazla hayran bu yetenekli oyuncuları kutlayabilecek. Netflix’te canlı yayını keşfetmeye başlarken, bu özel töreni 2024’te ve gelecek yıllarda küresel bir canlı etkinlik olarak yükseltmek ve genişletmek için SAG-AFTRA ile iş birliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Screen Actors Awards, ilk olarak 1995 yılında NBC’de yayınlandı. 2 yıl sonra da yani 1998 yılından günümüze kadar da TNT üzerinden yayınlanmaya devam ediyordu. Bu sene 25. kez düzenlenecek tören, en prestijli ödüller arasında yer alıyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Netflix’in bu içerikleri sizce abonelerini artırmayı sağlayacak mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

netflixnetflix sagscreen actors guild awards

Yorum Alanı