Netflix 2023’te Gelecek Projelerinden Detayları Paylaştı!

Netflix 2023’te Gelecek Projelerinden Detayları Paylaştı!

Kasım 7, 2022

80 Okunma

Netflix Türkiye, önümüzdeki dönemde yayınlanacak içeriklerinden ilk detayları paylaştı.

Lider eğlence platformu Netflix, Türkiye’nin hikâyelerini tüm dünyaya anlatmaya devam ediyor. Dün akşam Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ev sahipliğinde gerçekleşen davette, önümüzdeki dönemde yayınlanacak yerli yapımlardan oluşan bir seçki ilk kez konuklarla paylaşıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Diştaş, “Bugüne dek Türkiye’de 30’dan fazla dizi ve film ürettik; yeni, ve farklı hikâyelere yer açtık. Hem Türkiye’de çok başarılı olduk, hem de onlarca ülkede en çok izlenenler arasına girmeyi başardık. Bu başarı için, özverili katkıları ve emekleri için yazarlarımıza, yapımcılarımıza, yönetmenlerimize, oyuncularımıza, teknik ve set ekiplerimize teşekkür ederiz. Türkiye’nin ruhunu, derinliğini, şiirini, müziğini, mizahını beraber anlatıyoruz dünyaya; kültürümüzle kalpleri fethediyoruz” dedi.

Diştaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hikâyelerimizin etkisi ve gücü ile daha büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum. Bizim potansiyelimiz İspanya’dan, Fransa’dan ve Güney Kore’den sonra Türkiye’den çıkan bir hikâyenin de yüz milyonlar tarafından izlenmesidir. Birbirimize ilham olmaya devam edelim; cesaretle ve ısrarla!”

ABD’den İspanya’ya, Brezilya’dan Suudi Arabistan’a 7 ülkede yapılan bir kamuoyu araştırmasının* sonuçlarını da paylaşan Diştaş, farklı ülkelerde Netflix yapımlarını izleyen üyelerin Türkiye’yi ziyaret etme isteğinin 2.6 kat, Türkçe’yi öğrenme isteklerinin ise 4.6 kat arttığını açıkladı.

İşte Netflix’in 2023 yılında 30’un üzerinde dile çevirerek 190 ülkeye taşımaya hazırlandığı heyecan verici yapımlar…

Özet

Sıcak Kafa (Dizi)

Şahmaran (Dizi)

Terzi (Dizi)

İyi Adamın 10 Günü (Film)

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? (Dizi)

Boğa Boğa (Film)

Aaahh Belinda (Film)

Yaratılan (Dizi)

Ayzek ile Bir Gece (Film)

Last Call For İstanbul (Film)

Ve diğerleri…

Yorum Alanı