Netflix, 2022’de en çok izlenen dizi ve filmleri açıkladı!

Netflix, 2022’de en çok izlenen dizi ve filmleri açıkladı!

Ocak 2, 2023

78 Okunma

Netflix, 2022 yılında en çok izlenen orijinal dizi ve filmleri açıkladı. Listenin tepesindeki yapım ise oldukça şaşırttı.

2023’e yalnızca sayılı günler kaldı ve her sene olduğu gibi bu yılın enleri de yavaş yavaş açıklanıyor. Şimdi ise dünyanın en popüler dijital içerik platformu olan Netflix, bu yıl en çok izlenen orijinal dizi ve filmlerini açıkladı.

Netflix’in en çok izlenen orijinal dizisi Stranger Things oldu!

Netflix tarafından paylaşılan listede, bu yıl en çok izlenen İngilizce dizi Stranger Things’in 4. sezonu oldu. Öyle ki Shawn Levy ve Dan Cohen yönetmenliğindeki yapım, bu ay toplamda 1 milyar 350 bin saat izlendi.

Netflix'in en çok izlenen orijinal dizisi Stranger Things.

Netflix’in orijinal yapımları arasında en çok izlenen bir diğer İngilizce dizi ise Wednesday oldu. Öyle ki kısa süre önce seyirciye sunulan yapım, 1 milyar 237 milyon saat izlenmeyle 2022 yılının en çok seyredilen dizisi oldu.

 

Netflix, yapacağı ilk canlı yayının tarihini açıkladı!

Netflix, yapacağı ilk canlı yayının tarihini açıkladı!

Netflix, geçtiğimiz aylarda duyurusunu yaptığı ilk canlı şovunun yapılacağı tarihi açıkladı. İşte net tarih!

En çok izlenen İngilizce olmayan dizi ise All of Us Are Dead oldu. Öyle ki yalnızca bir sezonu bulunan yapım, eleştirmen ve izleyicilerden tam not aldı. Netflix’in en çok izlenen tüm orijinal dizi ve filmleri ise şu şekilde sıralandı;

İngilizce diziler

Stranger ThingsWednesdayDAHMERBridgertonInventing AnnaOzarkThe WatcherThe SandmanThe Umbrella AcademyVirgin River

İngilizce filmler

The Gray ManThe Adam ProjectPurple Hearts (Kalplerimiz bir)HustleThe Tinder Swindler (Tinder Avcısı)The Sea Beast (Deniz Canavarı)Enola Holmes 2 Senior Year (Liseye Dönüş)Day Shift

Global diziler

All of Us Are DeadExtraordinary Attorney WooThe Marked HeartTill Money Do Us PartElite: 5. SezonHigh HeatThe EmpressBusiness ProposalWrong Side of the TracksWelcome to Eden

Global filmler

TrollAll Quiet on the Western Front (Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok)Black Crab (Kara Yengeç)Through My WindowThe Takedown (Zoraki İkili)Loving Adults (Yetişkinler için Aşk)CarterMy Name is VendettaRestless (Soluksuz)Furioza (Öfke Çemberi)

Peki sizler en çok izlenen Netflix orijinal yapımları hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

netflix

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER