NASA’nın Açıklamaları “Metruk” Filmi İçin Heyecanı Yükseltti!

NASA’nın Açıklamaları “Metruk” Filmi İçin Heyecanı Yükseltti!

Eylül 3, 2023

19 Okunma

"Metruk" 15 Eylül'de Sinemalarda!

Mehmet Ali Zaim tarafından yazılıp yönetilen bilim kurgu filmi “Metruk” 15 Eylül’de sinema salonlarındaki yerini alacak. Film, dünya dışı yaşamın varlığına inanan bir yazarın ve eşinin başına gelen açıklanamayan olayları ele alıyor.

Dünya dışı fenomenlerle ilgili kitaplar yazan bilim kurgu yazarı Ali Yücetürk, uzaylılarla iletişim kurmak istemektedir. Yazarın bu merakı zamanla tehlikeli bir boyuta ulaşarak onun dramatik sonunu hazırlar. Ali’ninn başına gelenleri merak eden kederli eşi Meryem, kocasıyla ilgili her şeyi araştırmaya başlar ve bir gün aldığı bir ses kaydı sonucunda Karagün kasabasına doğru yola çıkar.

Ali’nin sırlarla dolu akıbetini öğrenmekten başka amacı olmayan Meryem, kasabaya korku salan uzaylı bir iblisin insanlık için korkunç bir tehdit oluşturduğunu fark eder. Bir gök taşıyla dünyamıza gelen bu yaratık Meryem’i bir gölge gibi izlemektedir ve Meryem için artık tek güvenli yer Ali ve hatıralarıdır…

Dünya dışı yaşam formları her zaman bilim kurgu sinemasının ilgisini çeken bir konu olsa da “Metruk” filminin zamanlamasının son zamanlarda bu konuda yapılan açıklamaların üstüne gelmesi dikkatleri çekti.

Geçtiğimiz Mayıs ayının sonunda NASA’nın halka açık bir toplantı yapmasıyla gündeme gelen “NASA uzaylıların varlığını kabul etti” şeklinde açıklamalar tam olarak gerçeği yansıtmasa da “tanımlanamayan anormal fenomenler” (UAP) adı verilen yeni bir terim ortaya atıldı ve araştırılması için yeni çalışmalar başlatıldı.

Astrofizik, hesaplamalı ve veri bilimi, astrobiyoloji, okyanus bilim, uzay politikası, havacılık güvenliği ve uzay keşfi konularında uzmanlaşmış bilim insanlarından oluşan ekipler, 9 aylık bir süreçte UAP’ler hakkındaki araştırmalar için temel oluşturmak amacıyla, hükümet kurumları, ticari kaynaklar ve diğer kaynaklar tarafından toplanan verileri analiz edecek ve bir yol haritası önerecek. Çalışma sonuçlarının bu yıl içinde halka açıklanması bekleniyor.

Diğer yandan son zamanlarda UFO’larla ilgili en çok rağbet gören varsayımlardan biri de, bu ziyaretlerin dünya dışı varlıklar tarafından değil de milyonlarca yıl sonraki insanlar tarafından bir tür zamanda yolculuk olarak yapıldığı. 15 Eylül’de vizyona girecek “Metruk” filminin dünya dışı yaşam konusunu nasıl ele aldığı da merakla bekleniyor…

Kaynak: Doğruluk Payı, Açık Beyin

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER