Marvel, Stan Lee Belgeselini Duyurdu

Marvel, Stan Lee Belgeselini Duyurdu

Aralık 29, 2022

71 Okunma

Belgesel, 2023'te Disney+'ta yayınlanacak.

Marvel Studios, Stan Lee’nin 100. doğum gününü bir belgesel duyurusuyla kutladı. ikonik Marvel çizgi roman yazarı, editörü, yayıncısı ve yapımcısı Stan Lee olarak tanınan Stanley Martin Lieber, 2018 yılında hayatını kaybetmişti.

Marvel Comics’in mimarı olarak bilinen Lee, 20 yıl şirketin birincil yaratıcı lideri olarak hizmet etti. Iron Man, Spider-Man, Hulk, X-Men, Fantastic Four, Doctor Strange, Black Widow, Scarlet Witch, Ant-Man, Daredevil gibi ikonik çizgi roman kahramanlarını yarattı (Bazılarını Steve Ditko ve Jack Kirby ile birlikte ortak yarattı.)

Lee ayrıca süper kahramanlara daha doğal bir yaklaşımın tanımlanmasına yardımcı oldu. Marvel Comics’i gerçek dünya düzlemine oturtmaya çalıştı ve diğer çizgi romanlara kıyasla gerçek hayat meseleleriyle uğraştı. Sonuçta, şirketin küçük bir yayın evinden büyük bir küresel multimedya şirketine dönüşmesine yardımcı oldu.

1990’larda Marvel’dan emekli olmasının ardından, şirketin halka açık bir figürü olarak kalan Lee, Marvel karakterlerine dayanan filmlerde ve televizyon programlarında küçük ve komik roller üstlenmesiyle de tanınıyordu.

Lee’nin 100. doğum günü şerefine Marvel ve Walt Disney Company, Lee’nin hayatıyla ilgili bir belgesel üzerinde çalışıldığını duyurdu. Disney’in YouTube kanalında yayınladığı “Stan Lee” adlı kısa bir video ile duyurulan belgesel 2023’te Disney+’ta yayınlanacak.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER