Martin Scorsese, Papa’yla Görüştü: İsa’yı Anlatan Yeni Film Yolda

Martin Scorsese, Papa’yla Görüştü: İsa’yı Anlatan Yeni Film Yolda

Mayıs 30, 2023

33 Okunma

Martin Scorsese yeni filmi için ilk ipuçlarını verdi.

Martin Scorsese, son filmi “Killers of the Flower Moon”un 76. Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapmasının ardından İtalya’da Papa Francis ile görüştü ve İsa hakkında bir film yapacağını duyurdu.

Variety’nin haberine göre Cumartesi günü Vatikan’da düzenlenen bir konferansa katılan ve dini eğilimleriyle tanınan usta yönetmen, “Papa’nın sanatçılara yaptığı çağrıya, bildiğim tek yolla yanıt verdim: İsa hakkında bir film hayal ederek ve bir bir senaryo yazarak” dedi. Scorsese ayrıca “Ve filmi çekmeye başlamak üzereyim” diyerek bunun sıradaki filmi olabileceğini öne sürdü.

“Katolik Hayal Gücünün Küresel Estetiği” başlıklı konferansın öncesinde eşi Helen Morris ile birlikte Papa Francis ile kısa bir özel görüşme gerçekleştirdi. Konferans, La Civiltà Cattolica dergisi ve Georgetown Üniversitesi tarafından düzenlendi. Dini derginin editörü Antonio Spadaro, yayının internet sitesinde, Scorsese’nin konuşması sırasında filmlerine göndermeler ve kişisel anekdotlar arasında gidip geldiğini söyledi ve “Kutsal Baba’nın ‘İsa’yı görmemize izin verme’ çağrısının kendisini nasıl etkilediğini” açıkladığını belirtti.

Thank you to Martin #Scorsese for accepting the invitation to join us of La Civiltà Cattolica and Georgetown University – along with his wife and daughter – in the meeting of 40 poets and writers from different Countries with #PopeFrancesco, who said among other things, “This is… pic.twitter.com/yG6bEyo2Wq

— Antonio Spadaro (@antoniospadaro) May 27, 2023

Scorsese konferansta 1988 tarihli “The Last Temptation of Christ” filminden ve “İsa figürü hakkında yaptığı araştırmanın bir sonraki adımı” olarak gördüğü zulüm hakkındaki daha küçük ölçekli 2016 draması “Silence”tan da bahsetti. Yönetmenin İtalya turu film gösterimleri ve söyleşilerle devam edecek.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER