Mark Hamill, Luke Skywalker Rolünü Artık Devretmek İstiyor

Mark Hamill, Luke Skywalker Rolünü Artık Devretmek İstiyor

Mayıs 30, 2023

43 Okunma

Hamill artık gençleştirme teknolojisiyle rolüne geri dönme fikrine karşı...

Son yıllarda, gelişen CGI teknolojisiyle gençleştirilen yıldızlar, ikonik rolleriyle yeniden izleyici karşısına çıkabiliyorlar. Gençleştirme teknolojisini en çok kullanan serilerden biri Star Wars oldu. Ama şimdi, serinin ünlü yıldızı, onu bir kenara bırakmanın ve kullanımını sınırlandırmanın zamanının geldiğini düşünüyor.

Dokuz uzun metrajlı Star Wars filminin altısında ve “The Mandalorian” ile “The Book of Boba Fett”in bölümlerinde Luke Skywalker’ı canlandıran Mark Hamill, Esquire ile – doğal olarak – Star Wars’ta geçirdiği süre ile tanımlanan kariyeri hakkında konuştu.

“The Last Jedi”da Luke öldükten sonra Hamill, yaratıcı seçimlere katılmadığı için seriden elini çekmişti. Bir gün “The Mandalorian”n yaratıcıları Jon Favreau ve Dave Filoni tarafından o zamanlar “Bebek Yoda” olarak bilinen bir kukla eşliğinde ziyaret edildi. Hamill çiftle konuştu, diziyi izledi ve geri dönmeyi kabul edecek kadar etkilendiğini itiraf etti.

Ama çekime gelince, genç Luke’u oynamaya geri dönmek onu biraz korkuttu. Setteki “yedek” Graham Hamilton, daha önce yaptığı gibi onu canlandıracak ve ardından CGI ikisini bir araya getirecekti. Hamill bu fikirden hoşlanmadı.

Genç Luke’un “Return of the Jedi” sonrası maceralara çıkması fikri, bazı hayranlara ve daha büyük olasılıkla Disney yatırımcılarına çekici gelebilir, ancak işin gerçeği, Hamill’in bunun gerekli olmadığını düşünüyor ve her şeye rağmen yine de bu yola gideceklerse, Luke Skywalker’ı oynayan kişinin kendisi olması gerektiğine inanmıyor.

Kendini böyle görmek alışılmadık bir şey. Ucuz olamaz. İnsanlar, ‘Oh, şimdi Return of the Jedi sonrasında geçen bir Luke dizisi yapabileceksiniz’ diyor. ‘Sanmıyorum’ dedim. Her şeyden önce, o hikayeleri anlatmalarına gerek yok ama anlatırlarsa da yaş açısından uygun bir oyuncu bulabilirler.

Yaşlı Luke’u oynamak için geri dönme konusuna gelince Hamill “Lucasfilm için çalışırken öğrendiğiniz bir şey var: her şey gizlidir” diyerek bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER