House of the Dragon’dan sevindiren haber!

House of the Dragon’dan sevindiren haber!

Nisan 15, 2023

44 Okunma

Game of Thrones evrenine yeni bir pencere açan House of the Dragon dizisinin 2. sezon çekimleri başladı. İlk bölüm ne zaman?

Geçtiğimiz yılın ekim ayında sinemaseverler için üzücü sonlar peş peşe geldi. Önce Amazon Prime Video’nun tartışmalara konu olan dizisi Lord Of The Rings: Rings Of Power, ardından House of the Dragon sezon finali yaptı. Daha sonra her ikisi de yeni sezon için uzun soluklu bir ara vereceğini açıkladı. Bugün ise House of the Dragon 2. sezon çekimleri başladı. Peki yeni bölüm ne zaman gelecek?

House of the Dragon 2. sezon çekimleri başladı! Ne zaman çıkacak?

Game of Thrones dizinin senarist koltuğunda o evrenin yaratıcısı değil, başka isimler oturduğu için dizi, beklenmedik bir final ile aramıza veda etti. Tabii bu durum birçok kişi tarafından ağır eleştiri yağmuruna tutuldu. Fakat yapımcı şirket bu sefer ipleri George R. R. Martin’in eline verdi.

House of the Dragon 2. sezon

Dizinin şu ana kadar yayınlanan tüm bölümlerine, yani 1. sezonuna baktığımızda en kısa bölümün 50 dakikanın üzerinde, en uzun olanın ise 70 dakikanın altında olduğunu görüyoruz. Yani ortalama olarak bölümlerin 1 saat civarı sürdüğünü söyleyebiliriz.

 

Lord Of The Rings: Rings Of Power için üzücü son!

Lord Of The Rings: Rings Of Power için üzücü son!

Lord Of The Ring: Rings Of Power dizisinin 2. sezon çekimlerine başlandı. İlk sezonun ise finali yaklaşıyor. Fakat dizide işler iyi gitmiyor.

George R. R. Martin, tıpkı ilk sezonda olduğu gibi dizinin tüm sezonlarının 10 bölümden oluşacağını söyledi. Tahmini olarak da yine bölüm başı 1 saat gibi bir süre bizleri bekliyor olacak. Ancak sezon sayısı hayranları biraz üzdü.

Martin, diziyi 4 sezon yapmayı planladıklarını ve bir aksama olmaması halinde 2025 yılında final yapacaklarını söyledi. Yani toplamda 40 saat civarı izleme süresine sahip olacak 40 bölümden oluşacak. Bu aslında normal bir dizi için iyi bir süre. Fakat aksaklıklar şimdiden baş göstermeye başladı.

Zira HBO tarafından bugün yapılan açıklamada House of the Dragon 2. sezon tanıtımının Haziran 2024’ten sonra yapılacağı söylendi. Bu da şimdiden proje takviminin 1 yıl sarktığı anlamına geliyor. Yine de bunun bir son olmayacağını biliyoruz.

Zira Kuzey’in kısa süreli de olsa son kralı ve Yedi Krallık tahtının gerçek varisi olan, finalde ise sürgün edildiği için Duvar’ın ötesine giden Jon Snow/Aegon Targaryen için yeni bir dizi gelecek. Henüz detayları belli olmasa da 2024 yılında bu dizinin de çekimlerine başlanması ve 2025’te House of the Dragon sezon finali yaparken gösterime girmesi bekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER