Doctor Who’dan Uzun Metraj Özel Bölüm Geliyor

Doctor Who’dan Uzun Metraj Özel Bölüm Geliyor

Ekim 20, 2022

82 Okunma

BBC’nin çok sevilen bilim-kurgu serisi, “Doctor Who – The Power of The Doctor” özel bölümüyle BBC First ekranlarında olacak.

Başrollerinde Jodie Whittaker, Mandip Gill, John Bishop, Sophie Aldred, Janet Fielding ve Sacha Dhawan’ın oynadığı Doctor Who’dan uzun metraj olarak çekilen özel bir bölüm geliyor. “Doctor Who – The Power of The Doctor” isimli bu özel bölümde, serinin 13. Doktor’u Joidie Whittaker’ın hikayesi sona erecek.

Nefes kesecek bu özel bölümde Doktor; ölümcül düşmanları olan Dalekler, Siber Adamlar ve baş düşmanı The Master ile varoluşu için savaşıyor. Hikaye uzak bir galaksinin sınırlarında hızla giden bir trene esrarengiz saldırı düzenlenmesiyle başlıyor. Bu bölümde 21. yüzyıl dünyasında sismologların kayboluşu merak konusu olurken, tarihin en ikonik tablolarından bazılarının tahrif oluşuna şahit olunacak. Gizemli ve aksiyon dolu bölümde bir Dalek, Doktor ile temas kurmaya çalışırken ekibin yolu Rasputin’in 1916 Rusya’sına düşüyor.

2017’den bu yana Doktor karakterini canlandıran Jodie Whittaker ise son bölüme dair şu açıklamayı yaptı: “Bu bölüm Whovianlar için gerçek bir ziyafet. Eskiyi, bugünü ve geleceği kutluyoruz. Doctor Who’nun mirasına harika bir saygı duruşu. Gerek eski canavarlar, gerek geri dönen karakterler, gerek yeni unsurlar yani fanlar tarafından Doctor Who hakkında sevilen her şeyi içeriyor bu bölüm. Eğer Doctor Who’yu daha önce izlemediyseniz; bu özel bölümün sizin için ilgi çekici olacağına emin olabilirsiniz.”

“Doctor Who – The Power of The Doctor”, uzun metraj çekilen özel bölümüyle tüm dünya ile aynı anda, 23 Ekim saat 21:50’de BBC First ekranlarında izleyiciyle buluşuyor.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER