Bülent Ersoy’un 50 yılı aşkın sahne hayatının unutulmaz hikâyesi sinemaya aktarılıyor.

Bülent Ersoy’un 50 yılı aşkın sahne hayatının unutulmaz hikâyesi sinemaya aktarılıyor.

Temmuz 4, 2023

30 Okunma

Bülent Ersoy'un 50 yılı aşkın sahne hayatının unutulmaz hikâyesi sinemaya aktarılıyor.Bülent Ersoy, sahne kariyerinin 50 yılı aşkın süresinde birbirinden etkileyici hit şarkılara imza atmış, dünya çapında ün kazanmış bir sanatçı. London Palladium, Madison Square Garden ve Olympia gibi prestijli mekanlarda konserler vererek uluslararası platformlarda adından söz ettirdi. Bülent Ersoy'u...

Bülent Ersoy’un 50 yılı aşkın sahne hayatının unutulmaz hikâyesi sinemaya aktarılıyor.

Bülent Ersoy, sahne kariyerinin 50 yılı aşkın süresinde birbirinden etkileyici hit şarkılara imza atmış, dünya çapında ün kazanmış bir sanatçı. London Palladium, Madison Square Garden ve Olympia gibi prestijli mekanlarda konserler vererek uluslararası platformlarda adından söz ettirdi. Bülent Ersoy‘un olağanüstü yaşam öyküsü, başarıları ve uluslararası ödüllerine dayanan hikâyesi, Orchestea Content yapım şirketi tarafından beyazperdeye uyarlanacak. Bu projede, Bülent Ersoy‘un müzikal mirası ve sanat hayatının önemli anları izleyicilere görsel bir şölen sunmayı hedefliyor.

Bergen” filmi için yaratıcı yapımcı Mine Şengöz önderliğinde bir araya gelen ekip, geniş ve uzman bir danışman kadrosuyla senaryo çalışmalarına başladı. Gazeteci Tuğrul Eryılmaz, psikiyatrist Cemal Dindar, sosyolog Göksel Aymaz, gazeteci-yazar Gülşen İşeri, müzik tarihçisi Murat Meriç, yazar Murat Özyaşar ve yazar-dramaturg Erdinç Ulutaş, film projesine katılarak zengin bir deneyim ve uzmanlık sunacaklar.

Filmin vizyon takvimi ve oyuncu kadrosu henüz belirlenmedi.

Kaynak: Box Office Türkiye

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER