Amazon “God of War” Dizisi İçin Çalışmalara Başladı

Amazon “God of War” Dizisi İçin Çalışmalara Başladı

Aralık 15, 2022

57 Okunma

Amazon Prime Video, Sony'nin ünlü oyun serisini dizi olarak uyarlıyor.

Amazon Prime Video, ödüllü PlayStation oyun serisi “God of War”a dayanan dizi için yeşil ışık yaktı. Bu uyarlamayla ilgili bazı çalışmaların olduğu Mart ayında ortaya çıkmıştı. Şimdiyse resmi olarak dizinin siparişi verildi.

Live-action “God of War” uyarlamasının dizi sorumlusu “The Wheel of Time” (Zaman Çarkı) dizisini ekrana taşıyan Rafe Judkins olacak. Uyarlamanın senaryosu ise Oscar adayı senaristler Mark Fergus ve Hawk Ostby’e (Children of Men, The Expanse) emanet. İkili aynı zamanda dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlenecekler.

2018’de başlayan yeniden başlatma döneminin iki oyununun hikayesini takip edecek projenin arkasında Sony Pictures Television, Amazon Studios ve PlayStation Productions var. Bu oyunlarda, Kratos adlı bir savaşçı, kendisini antik Yunanistan’daki kana bulanmış geçmişinden sürgün eder ve Midgard’ın İskandinav diyarında silahlarını sonsuza kadar asar.

Kratos, sevgili karısı öldüğünde, karısının son arzusu olan en yüksek zirveden karısının küllerini serpmek için görüşmediği oğluyla birlikte tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Ancak çok geçmeden bu yolculuğun aslında destansı bir arayış olduğunu fark eder; bu macera, baba ve oğul arasındaki bağları test edecek ve Kratos’u dünyanın kaderi için yeni tanrılar ve canavarlarla savaşmaya zorlayacaktır.

Seri, 2018’de Game Awards’ta Yılın Oyunu unvanını alarak eleştirel övgüler kazandı. Serinin en son oyunu olan “God of War: Ragnarok”, Kasım ayında çıkış yaptı ve bu yılki Game Awards’ta en çok ödül kazanan oyun oldu.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER