2022 Google Arama Trendleri: En Çok Kimleri, Neleri Aradık?

2022 Google Arama Trendleri: En Çok Kimleri, Neleri Aradık?

Aralık 9, 2022

62 Okunma

Google'da bu yıl en çok aranan filmler, diziler ve oyuncular hangileri?

Google, 2022 yılına veda etmeye yaklaştığımız bugünlerde her yıl olduğu gibi dünya çapında yılın öne çıkan aramalarını yayınladı. Yılın Arama Trendleri (Google Year in Search 2022), yıl boyunca hem dünya çapında hem de Türkiye’de dikkat çeken anların, konuların, kişilerin, olayların ve merak edilenlerin açıklandığı derleme listelerden oluşuyor.

Bergen filminin “aramalar” listesinde 4. sırada olduğu 2022 yılına dair öne çıkan arama trendleri, pek çok kategoride dizi, film ve televizyon programlarının gündemimizde büyük bir yeri olduğunu gösterdi.

Dizi/film kategorisinde “Yalı Çapkını”, “Duy Beni” ve “Gelsin Hayat Bildiği Gibi” dizileri ilk 3 sırayı paylaşırken; ‘Kim?’, ‘Nerede?’ ve ‘Nasıl?’ kategorilerinde de dizi, film ve televizyon programlarının etkisi ön plana çıktı.

Kim kategorisinde Survivor, Masterchef, Maske Kimsin Sen ve Doya Doya Moda programlarına dair aramalar artış gösterirken, nerede kategorisinde “Andropoz nerede çekildi” ve “Pera Palas nerede” aramaları yer aldı. Nasıl kategorisindeyse yine Bergen filminin etkisiyle “Bergen nasıl öldü” araması listede üst sıralarda yer aldı.

İşte Türkiye’de ve Dünya’da 2022 yılı Google Arama Trendleri

Küresel Aramalar

Filmler

Thor: Love and ThunderBlack AdamTop Gun: MaverickThe BatmanEncanto

Diziler

EuphoriaHouse of the DragonMoon KnightThe WatcherInventing Anna

Oyuncular

Johnny DeppWill SmithAmber HeardChris RockJada Pinkett Smith

Türkiye’deki Aramalar

Diziler

Yalı ÇapkınıDuy BeniGelsin Hayat Bildiği GibiTozlu YakaErşan Kuneri

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER